Pievienot sūdzību

Latvārnijas politiķi un "darboņi"Latvia LV

Papildus informācija

Kad redzi varas uzspiesto spēli no malas un esi gana vērīgs un spēcīgs, lai tajā neiesaistītos, katrs viņu nākamais solis kļūst tik caurredzams un paredzams.

Sūdzības saistītās ar personu (5)

Krāmu tirgus un tā darboņi

Lai cik sparīgi šie tirgoņi - politiķi, neskaitāmas reklāmas aģentūras, uzpirkti mediji un zāļu ražotāji neorganizētu savu pārdošanas kampaņu, viņu biznesa stratēģija jau pamatos izgāžas un sabrūk to cilvēku priekšā, kas savu dzīvi balsta zināšanās, loģiskajā spriestspējā, veselajā saprātā, spējā pašiem novērot un analizēt reālo dzīvi un sirdsapziņā, kas ļauj intuitīvi just viņu patiesos nodomus un pateikt “nē!”.

Cik tad ilgi var noslēpt acīmredzamas aplamības? Arvien vairāk steigas, panikas, ierobežojumu, haotisku un nekonsekventu lēmumu, biedējošu ziņu, šausminošu pareģojumu, nepamatotu skaitļu, bet nekas no tā neatbilst reālas dzīves norisēm. Cilvēki sāk vērt vaļā acis un redz, ka tirgoņu vadītā propaganda nesaskan ar realitāti.

Mums vienkārši mēģina iepārdot kaut ko tādu, kas pielīdzināms nevajadzīgiem tirgus krāmiem. Cilvēkiem uzspiež to, ko viņi nemaz nav prasījuši, un, kā redzam, pārdevējus neapmierina mūsu atteikums. Viņi vairs nevar izdomāt jaunus veidus, kā piespiest cilvēkus paklausīt, tāpēc ķeras pie pēdējiem salmiņiem - vēl vairāk melu, sankciju un ierobežojumu. Viņi lien no ādas laukā, lai par katru cenu piespiestu visus, jo nepietiek ar tiem, kuri brīvprātīgi iepērkas. Viņiem vajag visus!

Viņi kļūst vāji, jo brīvu cilvēku gara spēks ir nesalaužams! Viņu laiks iet uz beigām, bet mēs nekur nesteidzamies. Viņu izmisums un haoss mūs padara tikai mierīgākus. Jo stabilāki mēs esam, jo vairāk viņi šūpojas, līdz agri vai vēlu kritīs!

09 Oct 2021

Kas biežāk saslimst ar COVID-19: vakcinētie vai nevakcinētie? Profesors ir kļūdījies vai nejauši sacījis taisnību?

Profesors Ģirts Briģis ir Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs. Komentējot portālam "Delfi" valdības ieviestos ierobežojumus sakarā ar COVID-19, Ģ. Briģis teica: "Pats sliktākais, kas iedzīvotājiem visvairāk nepatiks, būs tas, ka ierobežojumi būs nepieciešami arī vakcinētajiem cilvēkiem. Kā zināms, 15-17% vakcinēto iedzīvotāju inficējas."

I

Lūk, kompetents cilvēks mums paziņoja, ka 15-17% no tiem, kas izgājuši pilnu vakcinācijas kursu, inficējas ar COVID-19. Gribas teikt... nē, iesaukties – johaidī!

Lai būtu saprotams šīs informācijas skandalozuma līmenis, atgādināšu, ka inficēto daļa Latvijā, kas tiek konstatēta, veicot masveida testēšanu, pašlaik svārstās ap 4%. Par to regulāri ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Līdz ar to no profesora vārdiem izriet, ka vakcinētie saslimst 4 REIZES BIEŽĀK salīdzinājumā ar vidējo saslimstības līmeni valstī!

II

Pieņemsim, ka tā ir profesora vai redakcijas kļūda. Taču tad nav saprotams, no kurienes vispār ir paņemti šie 15-17 procenti? Ja ir domāta vakcinēto daļa no inficētajiem, tad tā saskaņā ar SPKC statistiku veido kādus 25%. No kurienes ir radušies 15-17%?

Visai ticami, ka tā ir nevis kļūda, bet profesora nejauši pausta taisnība. Ko cītīgi maskē oficiālā statistika.

SPKC katru dienu ziņo par vakcinēto un nevakcinēto attiecību starp saslimušajiem, bet NEKAD neziņo par tādu pašu attiecību starp testētajiem. Šīs manipulācijas būtību esmu detalizēti izskaidrojis šeit:

https://pietiek.com/raksti/kada_ir_patiesa_vakcineto_un_nevakcineto_attieciba_starp_saslimusajiem_ar_covid-19/

Ja profesora minētie procenti ir pareizi, tad tas ir pasaules mēroga skandāls. Sanāk, ka vakcinētie saslimst ievērojami biežāk nekā nevakcinētie. Vieglāk vai smagāk – tas ir cits jautājums, bet tomēr biežāk. Un kurš tad izplata infekciju?

Uzskatu, ka profesoram Ģ. Briģim būtu jāsniedz nepārprotami paskaidrojumi.

Ilmāra Poikāna komentārs:

Profesors nav ne kļūdijies, ne nejauši sacījis taisnību. Toties Vladimirs Lindermans ir parādijis, ka viņš "cмотрит в книгу, видит фигу".

Pilnais teksts NRA: “Uz vaicājumu, kādi ierobežojumi pašlaik būtu efektīvi, lai mazinātu saslimstības izplatību, profesors atzina, ka pašlaik saslimstības pieauguma ātrums jau ir tāds, kas prasa diezgan krasus ierobežojumus. "Pats sliktākais, kas iedzīvotājiem visvairāk nepatiks, būs tas, ka ierobežojumi būs nepieciešami arī vakcinētajiem cilvēkiem. Kā zināms, 15-17% vakcinēto iedzīvotāju inficējas. Pie tik augstas saslimstības kā patlaban varbūtība, ka vakcinētie sastaps kādu inficēto ārpus mājas, ir diezgan augsta. Tas ir pamatojums, kādēļ ir jādomā par ierobežojumiem arī vakcinētajiem," norādīja Briģis. Viņš skaidroja, ka vakcinācija cilvēkiem bija cerība, ka nebūs ierobežojumu, taču, ja situācija krasi pasliktinās, tad nav izvēles.”

Kā var nesaprast, ka 15-17% attiecas uz vakcinācijas caursiti? Tik % vakcinēto inficēsies pēc saskares.

09 Oct 2021

„Brīvlaišanas” ilūzija

Iesākumā tika noteikts dažu nedēļu lokdauns. Mums apgalvoja, ka tas ir vienīgais veids, kā apturēt vīrusu. Dažas nedēļas ievilkās dažos mēnešos. Pēcāk izrādījās, ka vīruss ir ļoti inteliģents, tas spēj mērīt ne vien attālumus starp cilvēkiem, bet arī šķirot preces un pakalpojumus. Tam, piemēram, ļoti patika dejojoši, dziedoši un sportojoši cilvēki, un tādēļ šādas aktivitātes bija jāierobežo. Mums apgalvoja, ka citādi šo neganto vīrusu neapturēsim.

Tikai nejaušas sagadīšanās dēļ brīdī, kad kļuva acīmredzams, ka ieviestie vīrusa apkarošanas pasākumi pie solītā rezultāta īsti neved, pie orbītas parādījās vakcīna. Un līdz ar to - sākotnēji klusiņām un kautrīgi, taču nu jau ļoti uzstājīgi tiek izteikts apgalvojums, ka vīrusu apturēs tikai vakcinēšanās.

Jums nav pieņemami epidemioloģiskās drošības noteikumi, jums tie šķiet absurdi – ejiet vakcinēties, un ierobežojumu nebūs. To sola valsts vīri (nez vai viņi ir pelnījuši, ka tik pagodinoši tiek saukti!).

Un te rodas jautājums – ja neviens no iepriekš ieviestajiem vīrusa apkarošanas pasākumiem nav bijis īpaši sekmīgs, kādēļ lai ticam solījumiem par brīvlaišanu noteiktas vakcinācijas aptveres gadījumā. Ja nu valsts vīri tomēr arī šoreiz kļūdās un vīruss tik un tā turpina izplatīties?

Protams, protams, līdz šim pie neizdošanās ir bijis vainojams kāds ārējs apstāklis. Piemēram, bezatbildīgie tautieši, kas nesēdēja pietiekami cītīgi mājsēdē, nevalkāja pietiekami centīgi maskas vai pa kluso nofrizēja matus. Šobrīd notiekošajā savukārt esot vainojami tikai un vienīgi nevakcinētie.

Nenoliedzami, ka pirksta rādīšana uz citiem ir ļoti ērta, jo tā vismaz uz kādi brīdi un vismaz šķietami noņem atbildību no sevis. Tikai vainīgo meklēšana nekad nesniedz risinājumu, tā tikai nostiprina duālismu, segregāciju un upura sindromu.

Un tagad katram ir jāizšķiras, cik ilgi gribi dzīvot ilūzijā, ka par tavā dzīvē notiekošo ir atbildīgs kāds cits. Diemžēl šī ilūzija ir daudz briesmīgāka par vīrusu, ko it kā mēģinām apkarot.

Visvairāk cilvēkam pāri nodara viņš pats ar saviem uzskatiem, paradumiem, domāšanas veidu. Diemžēl to nevar izmainīt ar vakcīnu. Tam nepieciešams iekšējs darbs, un tas ne vienmēr ir viegls un patīkams. Iekšējs darbs prasa neatlaidību, pūles un gatavību ieraudzīt, pieņemt un transformēt savu ēnas pusi. Taču tas arī palīdz atskārst, ka pats esi izejas punkts it visam tavā dzīvē notiekošajam.

Jau Einšteins savulaik teica, ka problēmu nevar mainīt ar to pašu apziņas līmeni, kurā tā ir radusies. Varbūt esam nostājušies krustcelēs, kurās cilvēcei beidzot ir pienācis laiks mainīt savu apziņu, pārvarēt bailes un atvērties jaudīgākajam cilvēcei pieejamam resursam - sirdij. Dari, ko darīdams, dari to no sirds, un viss būs labi!

09 Oct 2021

Varbūt arī mēs tāpat kā Kariņa valdība varam sākt uzskatīt, ka likums ir nevis likums, bet ieteikums?

LIKUMU IGNORANCE ir SASNIEGUSI APOGEJU! Ministru kabinetā skata likumprojektu, kur visciniskākajā veidā valsts varu nozagušies demonstrē, kā NELIKUMĪGU lietu PADARĪT PAR LIKUMĪGU!

Ja līdz šim ar likumu bija aizliegta izložu, loteriju rīkošana, veicinot zāļu patēriņu, un bērnu dalība azartspēlēs, tad šobrīd VALSTS izdomāja, kā likumu APIET, - ar Tieslietu ministrijas un Jāņa Bordāna svētību un ieteikumiem nostiprinot likumā, ka VAKCINĀCIJAS LOTERIJA NAV LOTERIJA!!! Citēju MK skatīto likumprojektu (saite:http://tap.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40505748&mode=mk...):

"Vakcinācijas loterija nav uzskatāma nedz par azartspēli vai izlozi Azartspēļu un izložu likuma izpratnē, nedz arī par preču un pakalpojumu loteriju Preču un pakalpojumu loteriju likuma izpratnē, nedz par čeku loteriju Čeku loterijas likuma izpratnē;"

Līdz šim likumā bija aizliegta BĒRNU dalība azartspēlēs, bet šodien nekas vairs nav liegts, BĒRNI VAR PIEDALĪTIES!? Citēju likumprojektu:

"3) dalībnieks — ikviena fiziska persona, kura ir vakcinēta pret Covid-19 infekciju vismaz ar vienu poti Latvijas Republikā un par kura vakcinācijas faktu dati ir iekļauti Vakcinācijas informācijas sistēmā Vienotais vakcinācijas tīkls (ViVaT) vismaz 48 stundas pirms izlozes.”

Vai Tiesībsarga birojam no šī jāsecina, ka mūsu valsts ir pārvērtusies par GREIZO SPOGUĻU karaļvalsti, kur LOTERIJA NAV LOTERIJA, BĒRNS nav BĒRNS, bet azartspēļu dalībnieks? Kas būs nākamais solis? Varbūt arī mēs varam sākt uzskatīt, ka LIKUMS ir nevis LIKUMS, bet IETEIKUMS? Vai NODOKĻI nav NODOKĻI, bet BRĪVPRĀTĪGS ZIEDOJUMS?

09 Oct 2021

Ķeriet meli aiz astes - Pavļuta meli nekad nav bijuši tik redzami

Janvārī sastādījām jautājumus veselības ministram Danielam Pavļutam un kopā ar kolēģiem tos iesniedzām. Lasiet, priecājieties un dalieties ar draugiem. Bāzīsim acīs tiem meļiem visu iepriekš sacīto; viņiem acīmredzami ir lielas problēmas ar konsekvenci.

2021.gada 27.janvāris.

Mēs: Vai vakcinācija būs obligāta un vai būsim totalitāra valsts?

Pavļuts: Vai jums prāts? Tikai ar informētu piekrišanu. Tikai totalitāra valsts kontrolē un ierobežo savus iedzīvotājus! Mēs taču tādi neesam un nekad nebūsim! Ha!

Mēs: Vai ārsti bez vakcinācijas zaudēs darbu?

Pavļuts: Nu nē taču! Darba likums stāv pāri visam, nomierinieties!

Mēs: Kas atbildēs par vakcīnas iespējamām negatīvām blaknēm? Vai kompensācija ir?

Pavļuts: Neviens, nav mums tāda mehānisma.

Vēstule ir PUBLISKA, tā ka to var droši izmantot atsaucēm!

Par atbildes sniegšanu uz Saeimas deputātu jautājumu Nr. 164/J13

Veselības ministrija atbilstoši šī gada 21. janvāra Saeimas Sēžu nodrošinājuma nodaļas vēstulei Nr. 622.12/5-6-13/21, kurā tiek lūgts līdz šī gada 27. janvāra pulksten 17.00 iesniegt rakstveida atbildes uz Saeimas deputātu jautājumu par medicīnas darbinieku vakcināciju pret Covid-19 un vakcīnas iedarbību, sniedz Jums šādu informāciju.

1. Lūdzu, izskaidrojiet 2021. gada 9. janvārī plašsaziņas līdzekļiem Jūsu pausto komentāru: “...Brīvprātīga vakcinācija ir fundamentāls vakcinācijas pamatprincips. Mēs negribam kļūt par totalitāru valsti...” Par kādiem totalitāras valsts riskiem Jūs runājāt vakcinācijas sakarā?

Totalitāra valsts jeb totalitārisms ir diktatūras veids, kurā vara ierobežo cilvēku visās sfērās, veicot pilnīgu kontroli pār sabiedrisko dzīvi. Totalitārā valstī netiek respektēti tādi svarīgi principi kā vienlīdzību un brīvība.

Viena no brīvībām, kas tiek aizsargāta un respektēta demokrātiskā valstī, ir personas brīvība lēmuma pieņemšanā attiecībā uz sevi un savu veselību, tajā skaitā tiesības pieņemt lēmumu attiecībā uz ārstniecību un ārstniecībā izmantojamo metodi. Pacientu tiesību likums nosaka, ka ārstniecība ir pieļaujama tikai tādos gadījumos, ja pacients tai ir devis informēto piekrišanu.

Tādējādi Latvijā, respektējot cilvēku pamattiesības un pamatbrīvības, vakcinācija tiek balstīta uz informētas piekrišanas principu.

Valsts apmaksāta vakcinācija pret Covid-19 ir iespēja pasargāt sevi no nopietniem Covid-19 izraisītiem veselības traucējumiem, tai skaitā no nāves. Tā kā šobrīd vakcīnu pieejamība ir ierobežota, tiek noteiktas sabiedrības grupas, kurām prioritāri ir iespēja vakcinēties pret Covid-19, un veselības aprūpes darbiniekiem ir šī iespēja būt pirmajiem.

2. Vai varat apliecināt, ka atteikšanās no vakcinācijas pret Covid-19 gadījumā, mediķiem un medicīnas jomā strādājošiem darbiniekiem nav un nebūs jāsaskaras ar negatīvām, diskriminējošām un represīvām sekām, līdz pat darba zaudējumam, vai kopējā atalgojuma samazināšanu?

Atbildot uz iepriekšējo jautājumu, jau tika skaidrots, ka vakcinācija pret Covid-19 Latvijā ir brīvprātīga un tiek veikta pamatojoties uz informētu piekrišanu. Tādējādi arī lēmums vakcinēties vai nevakcinēties pret Covid-19 nekādi nevar ietekmēt ārstniecības personas, ārstniecības atbalsta personas vai ārstniecības iestādes darbinieka darba tiesiskās attiecības, kuras ir noteiktas Darba likumā.

Papildus vēlamies norādīt, ka Veselības ministrija augstu novērtē veselības nozarē strādājošo ieguldījumu Latvijas sabiedrības veselībā un pašaizliedzīgo darbu Covid-19 izplatības laikā, augstas inficēšanās riska apstākļos. Ņemot vērā veselības nozares ierobežotos cilvēkresursus, Veselības ministrija ir ieinteresēta, lai ikviens veselības nozarē strādājošais būtu motivēts turpināt savu darbu nozarē.

3. Lūdzu, sniedziet informāciju, cik un kādi vīrusi Latvijā šobrīd ir aktīvi un kāda reģistrēta saslimšana ar tiem un to izplatība sabiedrībā?

Sabiedrības veselībai nozīmīgu infekcijas slimību, ieskaitot ar vakcināciju novēršamo infekcijas slimību, reģistrācija Latvijā tiek nodrošināta atbilstoši Epidemioloģiskās drošības likuma 10. panta, 14. panta pirmās daļas 4. punkta un Ministru kabineta 1999. gada 5. janvāra noteikumu Nr. 7 “Infekcijas slimību reģistrācijas kārtība” prasībām. Par attiecīgo infekcijas slimību gadījumiem Slimību profilakses un kontroles centram ziņo ārstniecības personas un laboratorijas, savukārt Slimību profilakses un kontroles centrs veic infekcijas slimību gadījumu epidemioloģisko izmeklēšanu, uzskaiti un datu analīzi.

Ar vakcināciju novēršamo infekcijas slimību gadījumu skaits 2020. gada decembrī Latvijā:

tuberkuloze (bērniem) - 0 gadījumi;

difterija - 0 gadījumi;

stingumkrampji — 0 gadījumi;

garais klepus - 16 gadījumi, t. sk. bērniem līdz 5 g. v. - 5 gadījumi;

poliomielīts - 0 gadījumi;

masalas - 0 gadījumi;

masaliņas - 0 gadījumi;

epidēmiskais parotīts - 0 gadījumi;

b tipa Haemophihts infhtenzae infekcija (bērniem) - 0 gadījumi;

B hepatīts (kopā) - 9 gadījumi, bērniem - 0 gadījumi;

vējbakas (kopā) -14 gadījumi, bērniem 11 gadījumi;

pneimokoku infekcija - 0 gadījumi;

rotavīrusu infekcija (kopā) - 8 gadījumi, bērniem - 6 gadījumi;

trakumsērga - 0 gadījumi;

ērču encefalīts - 10 gadījumi, bērniem - 0 gadījumi;

meningokoku infekcija - 0 gadījumi;

A hepatīts - 0 gadījumi;

Covid-19 - 23 829 gadījumi.

Turklāt Nacionālā mikrobioloģijas references laboratorija, turpinot cirkulējušo elpceļu infekcijas slimību izraisītāju monitoringu, no 30.11.2020. līdz 03.01.2021. ir ziņojusi par šādu patogēnu konstatēšanu:

A gripas vīrusi - 0;

B gripas vīrusi - 0;

paragripas vīrusi - 0;

adenovīrusi - 7;

bokavīrusi - 0;

cilvēka metapneimovīruss (hMPV) - 2;

enterovīrusi - 0;

koronavīrusi - 2;

respiratori sincitiālais vīruss - 0;

rinovīrusi - 8.

4. Cik ilgi Covid-19 vakcīna nodrošina cilvēka imunitāti un cik ātri pēc vakcinācijas pabeigšanas imunitāte izveidojas?

Reģistrētajām vakcīnām (Comimaty un Modema) maksimālā imunitāte izveidojas 7 līdz 14 dienas pēc otrās devas saņemšanas.

Šobrīd nav zināms, cik ilgi saglabājas vakcīnas veidotā imunitāte, jo šādi dati uz reģistrācijas brīdi nebija pieejami. Kompānijas turpina novērot pētījuma dalībniekus, un ir sagaidāms, ka šādi dati tiks iesniegti vakcīnu pēcreģistrācijas periodā.

Zināms, ka imunitāte pēc inficēšanās ar SARS-CoV-2 vīrusu saglabājas apmēram trīs mēnešus un sākotnējie literatūras dati liecina, ka vakcīnas varētu radīt ilgstošāku imunitāti, taču, lai to apstiprinātu un precizētu vakcīnas radītās imunitātes noturības laika periodu, nepieciešami papildu pētījumi.

5. Vai, un cik ilgi cilvēks, kurš ir pabeidzis vakcināciju pret Covid-19, var pārnēsāt attiecīgo vīrusu?

Eiropas Savienībā (turpmāk - ES) reģistrētās vakcīnas Comirnaty un Moderna nesatur SARS-CoV-2 vīrusu vai tā formu, bet gan aktīvo vielu - RNS ziņnesi (mRNS), kas nodrošina vakcīnas iedarbīgumu. mRNS uzdevums ir ierosināt SARS-CoV-2 vīrusa S-proteīna veidošanu cilvēka organismā. Šāds pats proteīns atrodas uz vīrusa virsmas, un tas vīrusam nepieciešams, lai iekļūtu organisma šūnās. Vakcīnas mRNS nesaglabājas organismā, bet īsi pēc vakcinēšanās sadalās un izvadās no organisma. Tādēļ pašreiz ES izmantoto vakcīnu iedarbības rezultātā cilvēks nevar pārnēsāt nedz SARS-CoV-2 vīrusu, nedz mRNS.

6. Kādu atbildību Jūs uzņematies gadījumā, ja pēc vakcīnas pret Covid- 19 saņemšanas persona tomēr saslimst ar Covid-19 vai personai rodas nopietnas blaknes pēc Covid-19 vakcīnas saņemšanas? Vai šādā gadījumā ir paredzēts attiecīgs kompensācijas mehānisms un atbalsta mehānismi?

Tāpat kā nevienas zāles negarantē 100 % rezultātu, neviena vakcīna nav 100% efektīva. Tāpēc saslimšana ar Covid-19 iespējama arī pēc vakcinācijas. Tomēr visbiežāk Covid-19 saslimšana pēc vakcinācijas ir saistīta ar to, ka persona ir inficējusies jau pirms vakcinācijas vai arī inficējas vakcinācijas starpposmā, kamēr nav izveidojusies pietiekama organisma aizsardzība pret infekciju. Tādēļ arī vakcinētām personām jāievēro valstī noteiktie epidemioloģiskie piesardzības pasākumi.

Reģistrējot vakcīnu, tiek izvērtēti kompānijas iesniegtie dati par vakcīnas iedarbību un drošumu. Biežāk sastopamās blakusparādības ir īslaicīgas un pārejošas. Kā jebkurām zālēm arī šīm vakcīnām var atklāties ļoti retas, būtiskas blakusparādības. Lai zālēm vai vakcīnām piedēvētu blakusparādību, jāpierāda tās cēloņsakarība ar saņemto preparātu.

Latvijas sabiedrības vakcinācijai pret Covid-19 tiek lietotas tikai ES reģistrētās vakcīnas, kuru atbilstību drošības un kvalitātes prasībām nav pamats apšaubīt.

Saskaņā ar Pacientu tiesību likumu pacientam ir tiesības uz atlīdzību par viņa dzīvībai vai veselībai nodarīto kaitējumu (arī morālo kaitējumu), kuru ar savu darbību vai bezdarbību nodarījušas ārstniecības iestādē strādājošās ārstniecības personas vai radījuši apstākļi ārstniecības laikā. Šobrīd spēkā esošie normatīvie akti īpašu kompensācijas mehānismu par zāļu izraisītām blakusparādībām neparedz.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts


09 Oct 2021

Rakstīt sūdzību

Nosūtīt
| A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z |